عدسی‌های اسیلور (Essilor)

در این سری از مطالب قصد معرفی بهترین برندهای عدسی موجود در بازار ایران را با هدف اطلاع رسانی به مخاطبان و کمک به انتخاب شما عزیزان داریم.

از دیگر برندهای مطرح موجود در بازار میتوان به نام‌های زایس (Zeiss)، هویا (Hoya)، رودن اشتوک (Rodenstock) و شاید نیکون (Nikon) که به صورت ناقص در بازار وجود دارد اشاره کرد.

عدسی‌های اسیلور(Essilor) تحت لیسانس کشور فرانسه و توسط کارخانجات متعددی در سطح جهان تولید می‌شوند که به دلیل کیفیت تولید و پراکندگی کارخانجات، یکی از پرفروشترین برندهای موجود در سطح جهان می‌باشند.

برند اسیلور تنوع زیادی از محصولات را در بر دارد که در تصویر زیر میتوانید مشخصات و تفاوت مدل‌ها را با یکدیگر مشاهده نمایید:

Esslilor

از بین محصولاتی که توسط این کمپانی جهانی تولید می‌گردد تنها محصولات Crizal A2 ، Crizal Forte UV ، Crizal Transition ، Crizal Ormix 1.6 و عدسی های پلی‌کربنات و عدسی های CR-39 در بازار ایران موجود است.

عدسی Crizal Ormix 1.6 که از آن به عنوان نیمه فشرده یاد می‌شوند دارای دو سال گارنتی لایه آنتی رفلکس و ۲ سال گارانتی شکست عدسی است . لذا در حین انتخاب عدسی جهت ساخت عینک های بدون فریم (ریملس) یکی از گزینه های عالی محسوب می‌گردد.

عدسی Crizal Transition ، از نسل ششم تکنولوژی ترانزیشن بهره برده است. قابل ذکر است کلیه عدسی های ترانزیشن همانند عدسی های فتوکرومیک در معرض آفتاب – در حقیقت در معرض تابش اشعه UV) تغییر رنگ داده و به حالت تیره در می‌آیند.

عدسی های Crizal A2 و Crizal Forte UV هر دو عدسی های آنتی رفلکس سفید هستند. با این تفاوت که عدسی Crizal Forte UV‌ دارای قابلیت جذب اشعه ماورابنفش بیشتری نسبت به مدل A2 دارد.

عدسی پلی کربنات به خاطر ترکیب آن (پلی کربنات) نشکن است و جهت استفاده در عینک های بدون فریم ، عینک افراد ورزشکار و کودکان پر جنب و جوش به کار می‌رود.

در کل از ویژگی‌های عدسی های اسیلور و به خصوص سری کریزال می‌توان به کیفیت بسیار عالی لایه آنتی رفلکس که مزیت های شفافیت بسیار بالا، آب گریزی و تمیز شوندگی بسیار راحت و لایه ضد خش قوی تر نسبت به دیگر برندها بیان کرد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *