چهار نکته برای کمک به اینکه فرزند شما عینکش را دوست داشته باشد

child-glass

 

عینک برای کودک، تجربه‌ی یک نگاه جدید به جهان پیرامونش را اهدا می‌کند، اما ممکن است مسوولیت پذیری او بیشتر شود! و در گاهی اوقات ممکن است کودک شما احساس دشواری و خودآگاهی نماید.

حال شما چگونه به او در این مسیر کمک خواهید کرد؟ در ادامه چهار مورد مهم را بررسی می‌کنیم …

 

نکته اول: اولین تجربه عینک زدن او باید مثبت باشد

وقتی که فرزند شما برای اولین بار عینک زدن را در فروشگاه عینک تجربه می‌کند، مطمئن باشید که آن روز کودک شما خوب استراحت کرده و خواب خوبی داشته است. کودک شما هنگام خرید عینک باید حال خوبی داشته باشد. در این صورت فرزند شما می‌تواند در انتخاب عینک به صورت فعالانه مشارکت کند و شما این اجازه را به او بدهید.

نکته دوم: از راحت بودن و اندازه بودن عینک مطمئن شوید

وقتی فرزند شما برای اولین بار عینک را تجربه می‌کند، راحتی و اندازه بودن عینک بسیار مهم است. قبل از ترک فروشگاه عینک با دقت سایز و اندازه بودن عینک را بررسی کنید. عینک فرزند شما نباید تنگ و چسبیده به صورت او باشد و همچنین نباید فشاری بر روی شقیقه او باشد.

نکته سوم: به او انرژی مثبت بدهید

ممکن است فرزند شما از اهمیت استفاده از عینک آگاهی کامل نداشته باشد، در این لحظه شما هستید که می‌توانید بازخوردهای مثبت به او بدهید و از چهره جدید او تعریف کنید.

در این رابطه اقدام جالبی توسط یکی از مادران صورت گرفته است. هنگامی که فرزند ایشان علاقه‌ای به استفاده از عینک نداشته است ، او با ایجاد صفحه ای اختصاصی در فیسبوک از دیگر افراد عینکی برای ارسال تصاویر خود درخواست میکند تا با نشان دادن تصاویر به کودک خود ، او را در استفاده از عینک ترغیب نماید.

نکته چهارم: در مورد هدیه‌ای شگفت انگیز به بینایی با او صحبت کنید

کودک شما زمان‌های کوتاهی از عینک ، آن هم زمانی که مشغول انجام فعالیت‌هایی نظیر خواندن، نقاشی کردن و یا ساخت کاردستی استفاده می‌کند؟ به فرزندتان کمک کنید تا مزایای استفاده از عینک را بهتر بشناسد!

 

منبع: http://visionsource-jenningseye.com … 4-tips-to-help-your-child-love-his-glasses

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *