۵ دلیل برای استفاده از عینک آفتابی

اگر چه ممکن است از نظر شما عینک آفتابی پوششی جهت زیبایی، متمایز شدن و یا جز مدل‌های فشن باشد، اما مهمترین دلیل استفاده از عینک آفتابی ، حفظ سلامتی چشمان شماست. در ادامه به بیان برخی از دلایل فوق می‌پردازیم.

Tens-Tinted-Sunglasses-Instagram-Vision-3

 • ۱) محافظت در برابر اشعه ماورای بنفش(UV):

  اشعه ماورای بنفشی که از خورشید ساطع می‌شود به عنوان یکی از عوامل اصلی بیماری «آب مروارید» شناخته شده است. اگرچه با استفاده از کلاه‌های نقاب دار پهن توانایی محافظت حدودا ۵۰ درصدی اشعه ماورای بنفش به چشم را دارند اما به نظر اپتومتریست ها(بینایی سنج ها) این مقدار محافظت کافی نیست.

 

 • ۲) عینک‌ آفتابی از چشمان شما در برابر باد و گرد و غبار محافظت مینماید:

  در سالیان اخیر خشکسالی در ایران و کشورهای همسایه باعث افزایش میزان گرد و غبر در شهرهای کشورمان شده است. لذا اگر شما اهل دوچرخه سواری، استفاده از موتور سیکلت، اسکی و یا لذت بردن از مناظر، دشتها، کوه و صحرا باشید و یا قصد بیرون رفتن از منزل را داشته باشید، عینک آفتابی یک وسیله موثر در جلوگیری از برخورد باد به چشمان شماست. در این صورت آب چشم شما(اشک) کمتر تبخیر شده و با این کار چشمانی مرطوب تر خواهید داشت. اگر از لنز استفاده می‌کنید، عینک آفتابی به شما در محافظت از لنز و جلوگیری از رسیدن گرد و غبار به چشمان شما و خراشیدگی قرنیه شما کمک خواهد کرد.

 

 • ۳) دید راحت تر:

  عینک آفتابی مانع از نورزدگی و رسیدن نور خیره کننده به چشمان می‌شود. اگر در محل کار یا منزل شما از سنگفرش‌های روشن استفاده شده است ، عینک آفتابی بهترین وسیله برای جلوگیری از بازتاب نور از این سطوح است.

 

 • ۴) سازگاری با تاریکی:

  گذراندن تنها دو تا سه ساعت در نور شدید آفتاب باعث افت توانایی چشم در سازگاری سریع با نور کم می‌شود. رانندگی در شب پس از رانندگی در روزی آفتابی و بدون عینک آفتابی، خطرناک تر است.

 

 • ۵) سرطان پوست:

  خطر سرطان پلک و پوست اطراف چشم معمولا بیشتر از حدی است که اغلب مردم تصور می‌کنند. همه باید در فضای باز در حال کارکردن، رانندگی، شرکت در ورزش، قدم زدن و یا انجام هر کار دیگری در آفتاب از عینک آفتابی استفاده نمایند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *